Vážení zákonní zástupci,
dnes jsem obdržel od zákonného zástupce dítěte docházejícího do třídy berušek informaci o výsledku pozitivního PCR testu dítěte na přítomnost viru COVID-19. Dítě bylo pozitivně testováno včera (výsledky testů chodí cca o 24h zpožděné). Pozitivně testované dítě bylo ve třídě přítomno po oba dny, tj. 31.1. i 1.2. Podle současných opatření a po konzultaci s pracovníky Krajské hygienické stanice KV budou dnes předány KHS rizikové kontakty, tj. všechny děti, se kterými přišlo pozitivně testované dítě do styku v pondělí a úterý budou z nařízení KHS v karanténě po dobu 5ti dnů. Je nám líto, že jsme prakticky den po otevření školy zase tam, kde jsme byli před týdnem, ale tato situace je aktuálně prakticky na většině škol v ČR.

Při karanténním opatření nařízeném KHS má zákonný zástupce dítěte nárok na vystavení OČR. Pokud Vám nedorazí potvrzení od KHS s oznámením o OČR, obraťte se prosím s žádostí na svého dětského lékaře, kde je dítě registrováno.

Třída krtečků tímto opatřením dotčena není.

Děkuji za pochopení

Bc. Petr Štaif, DiS., ŘŠ