Projekt PUTOVÁNÍ S BERUŠKOU A KRTEČKEM

Součástí Školního vzdělávacího programu je náš nový projekt „Putování s beruškou a krtečkem“.

Cílem projektu je rozvíjet oblast:

• pohybovou
  • řečovou
  • ekologickou

Děti se seznámí s maskoty tříd, kteří mají rádi přírodu / krátký příběh o ekologii/. Maskota si mohou na víkend půjčit domů a vyjet s ním a s rodiči na výlet. Na výletě při procházce si všimnou nepořádku v přírodě a vzpomenou si, že toto chování se zvířátkům nelíbí. Doma si s rodiči zavzpomínají, kde byli a co vše viděli a zapíší do PUTOVNÍHO DENÍKU. Tímto projektem směřujeme k částečnému naplnění dlouhodobých cílů našeho ŠVP a navíc podporujeme společné aktivity rodiny. Každá třída má svého maskota, který rád cestuje a užívá si všechna možná dobrodružství.

Děti si mohou berušku či krtečka vzít sebou na jakýkoliv výlet a následně ostatním kamarádům povyprávět, jaké společné zážitky prožily a kde to bylo. Prostřednictvím dětí se tak naši malí kamarádi, dostanou na různá místa, kam by se sami nepodívali. Vše také děti společně s rodiči zaznamenají do putovního deníku, který si beruška s krtečkem vedou. Nechybí v deníku od dětí obrázek či fotografie z výletu, jelikož si naši plyšoví kamarádi rádi připomínají své nové zážitky a číst bohužel ještě neumí. Dalším cílem je rozvíjet v dětech slovní zásobu, zbavit je ostychu při vyprávění před ostatními v kolektivu, upevňovat si pozitivní návyky a radost z prožitého.